14 marca 2011

Artykuł w chińskim brukowcu


Hamasaki napisała na swoim blogu, że przekazała pewną kwotę na pomoc potrzebującym.
Azjatyckie dzienniki zamieściły artykuł, w którym nazywają japońską piosenkarkę Ayumi Hamasaki hipokrytką.
Po trzęsieniu ziemi japońscy artyści wysyłali niezliczone tweety, mające za zadanie powstrzymać panikę, ale Hamasaki oskarżono o próbę zwrócenia na siebie uwagi.
Ayumi w ciągu 14 rodzin wysłała łącznie 143 wiadomości na Twitterze. Głównie były to tweety dodające odwagi, przesyłające linki do różnych poradników jak przetrwać to trzęsienie ziemi, nawołujące do oszczędzania gazu, prądu, oraz do składania datków na rzecz organizacji szerzących pomoc. I tak przez całą noc.
Odpowiedzią na to jednodniowe szaleństwo piosenkarki były komentarze, mówiące, iż zrobiła to jedynie, aby wypromować swe zbliżające się wydawnictwa, które na rynku ukażą się 30. marca. Gazety napisały, że artystka nawołuje do pomocy finansowej, podczas gdy sama nie przeznaczyła na te cele ani grosza ze swej fortuny.
Ayumi skomentowała to tak: „Jako japońska piosenkarka z pewnością podejmę jakieś akcje na rzecz mojego kraju. Nawet jeśli przeznaczyłam na ten cel jakieś pieniądze, nie mam obowiązku od razu ogłaszania tego wszem i wobec.”

źródło: Jshowa

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

buahahaaahaa. no no :) jak przez noc to bezsenność miała. pomóc zawsze można, a za czyje to nieważne,jednak niektórych pewne boli (jak widać), że nie za jej forse będą mieć pomoc...

Anonimowy pisze...

no wiesz :) i za jej forsę też będą mieć pomoc ^ ^ bo dała 5 mln jenów około 50 tyś. $ na cele dobroczynne ;) najzabawniejsze jest to ze ci średnio znani zawsze zbierają laury a ci najpopularniejsi zawsze dostają po głowie xP

Blog template by simplyfabulousbloggertemplates.com

Back to TOP