2 lutego 2009

Biografia

Hamasaki Ayumi , dla fanów Ayu (urodzona 2 października 1978)- japońska piosenkarka pop , autorka tekstów i była aktorka.Dzięki ogromnej popularności Hamasaki została okrzyknięta cesarzową azjatyckiego popu.

Urodziła się i dorastała w Fukuoce. W wieku czternastu lat przeprowadziła się z rodziną do Tokio. Pracowała jako modelka , jednak ze względu na niski wzrost nie odniosła sukcesu.
Po występie w programie Idol , Ayumi podpisała kontrakt z Nippon Columbia , czego efektem był wydany w 1995 roku mini album Nothing from Nothing. Wydawnictwo okazało się porażką , w wyniku czego wytwórnia zrezygnowała z dalszej współpracy z artystką.
Ayumi zajęła się aktorstwem. Grywała w serialach telewizyjnych i filmach klasy B.
Spędzała dużo czasu robiąc zakupy w dzielnicy Shibuya i przesiadując w barach karaoke. W jednym z nich Ayumi została zauważona przez Maxa Matsuurę , przedstawiciela firmy fonograficznej Avex Trax.
Czwartego kwietnia 1998 roku Ayumi wydaje swój debiutancki singiel zatytułowany Poker Face,jednak nie odnosi on znaczącego sukcesu.Przełomem w karierze Ayumi stał się debiutancki album "A song for XX" , który znalazł na 1 miejscu listy Oriconu i sprzedał się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy.

Od czasu debiutu sprzedano ponad 50 mln jej płyt , co uczyniło ją najlepiej sprzedającą się artystką w historii Japonii. Ayumi ma również na swoim koncie najwięcej singli , które dostały się na szczyt list przebojów oraz sprzedały się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy. Hamasaki jest pierwszą i jedyną artystką , której 10 studyjnych albumów zadebiutowało na 1 miejscu Oriconu. Ostatni singiel MOON/blossom jest 23  z rzędu okupującym szczyt listy oriconu i 35 w karierze Ayumi.Dyskografia (jpopstop)

Brak komentarzy:

Blog template by simplyfabulousbloggertemplates.com

Back to TOP